Od začátku roku v akciových fondech, které sdružuje Asociace pro kapitálový trh (AKAT), přibylo 95 milionů korun, z toho 40 milionů od začátku března. To sice není žádná velká sláva, ale pořád lepší než stamilionové odlivy v předchozích měsících.

“Nečekáme, že peníze teď budou lidé nějak výrazně stahovat. Ti, kteří nebyli úplně zkušení a prudký pád cen je překvapil, již to udělali. Zůstali tak hlavně klienti, kteří si prostě počkají až začnou zase vydělávat,” říká předseda AKAT Josef Beneš.

Zdroj: iHNed.cz

Komentář autora: Podle AKAT přibylo od 1.1.09 v akciových fondech 95 milionů korun.

Když se podívám na svoje nové klienty, tak jenom oni investovali od 1.1.09 nových cca 9 milionů korun. Ovšem ne do akciových fondů, ale přímo do akcií a derivátů. Naopak odliv prostředků byl 0 korun.

Pokud čísla AKAT odpovídají skutečnosti, tak relativně velká část financí investovaných do akcií byla investovaná s mojí asistencí (či přímo mýma rukama). To je více než dobrá zpráva.

Co je AKAT: Asociace pro kapitálový trh ČR sdružuje nejvýznamnější správce - investiční společnosti a asset management společnosti, které působí v ČR. Činnost Asociace napomáhá ke zvýšení transparentnosti kapitálového trhu, ochraně investorů a podpoře zájmů svých členů. Členové asociace se řídí Stanovami a Etickým kodexem. Mimo jiné zde naleznete pravidelně zpracovávané informace o jednotlivých fondech spravovaných členy Asociace.

Přidat.eu záložku

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články