Jde o to, co tím sledujete.

Oceňuji a chápu, že některá diskuzní fóra či televizní pořady chtějí investování do akcií pojmout vtipným a veselým způsobem. Faktem je, že nepatřím mezi ty, kterým ta činnost přijde býti zábavná třeba jako návštěva veselého divadelního představení. Beru to celkem vážně. To ovšem neznamená, že mě ten byznys nebaví. Naopak!

Současně chápu, že jsou i lidé, kteří to berou spíše jako zábavu či hru. Dají do toho “nějaké peníze” o které mohou přijít a prostě si hrajou a baví je to a vlastně ani nepočítají s nějakou velkou výhrou. Každý má právo si vybrat jak to pojme a co mu vlastně půjde.

Musím se přiznat, že už v letech 2003-2004 jsem měl na svůj účet nakoupeny akcie za tolik peněz, že několikanásobně převyšovaly můj osobní majetek. Rozhodně jsem to bral vážně a rozhodně to nebyla hra či ruleta.

Mimochodem, nejmenovaný US TV pořad o akciích, který dával investiční doporučení velmi zábavnou formou, je teď řadou lidí proklínán a nenáviděn, včetně hlavního protagonisty, neboť doporučoval i nákup akcií banky, která sotva za pár týdnů krachla a řada lidí tak přišla o velkou část celoživotních úspor. Investování je možno brát jako zábavu, ruletu a nebo jako seriózní věc. Každý ať si vybere. A ať si je také vědom toho, co dělá.

 

Přidat.eu záložku

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články